Navigatie overslaan

‘Wij doen het écht samen’

  • Artikel
twee lachende vrouwen, een draagt een zwart tshirt met een beer

Gasthuis Millingen

Gasthuis Millingen telt zo’n honderd oudere bewoners, verdeeld over aanleunwoningen, zorgappartementen en vier huiskamers voor mensen met dementie. De sfeer is warm, persoonlijk en verbonden. Een plek waar zorg en aandacht hand in hand gaan. 

Hoe geeft dit jullie energie?

Anouk: “Het voelt hier als één grote familie. Iedereen kent elkaar, we lachen veel en de bewoners zijn geweldig om mee te werken.” 

Ester: “De kracht zit echt in de kleinschaligheid. Ik ben als HR-manager van alle personeelszaken zelf aanwezig op locatie. Daardoor zie ik wat er speelt en kan ik snel schakelen. Ook het management werkt op de zorglocatie, dat maakt de lijnen kort.” 

Anouk: “En wij kunnen ook zo even binnenlopen bij HR of het MT. Je voelt je gehoord.” 

Anouk, wat doe jij zelf om het werk leuk te houden?

Anouk: “Ik organiseer graag dingen. Laatst nam ik een groep bewoners mee naar de McDonald's. Ze vonden het fantastisch. Samen met een collega organiseerde ik ook een Hollandse avond, binnenkort staat er een High Wine op de planning. Er is hier ruimte om zelf dingen te bedenken. Het MT denkt mee en ondersteunt waar nodig. Dat geeft vrijheid én vertrouwen.” 

En Ester, wat doet HR om werkplezier te stimuleren?

Ester: “Wij proberen medewerkers echt te ondersteunen, juist in de kleine dingen. Denk aan vers fruit, betaalbare maaltijden en leasefietsen. Maar ook aan vertrouwen geven en autonomie. Iedereen mag bij ons in principe een opleiding volgen. We investeren graag in ontwikkeling. Dat maakt medewerkers sterker en helpt ze duurzaam inzetbaar te blijven.” 

Ervaren jullie ook werkdruk?

Ester: “Zeker. Roosters rondkrijgen is soms een flinke puzzel. En als je een collega minder hebt, is het hard werken.” 

Anouk: “Maar dan vangen we elkaar op. Als je op je eigen afdeling klaar bent, help je gewoon ergens anders.” 

Ester: “Ook het MT helpt mee waar nodig. Boze cliënten of familieleden? Laat maar naar ons komen. En als het echt nodig is, helpen we ook mee in een zorghuiskamer. Samen betekent bij ons ook écht samen: van bestuurder tot zorgmedewerker.” 

Ervaren jullie ook werkdruk?

Anouk: “Als de noodbel steeds afgaat voor kleine dingen, dat kost energie. Maar ik krijg er veel voor terug: blije bewoners, leuke ideeën die werkelijkheid worden... Daar kom ik zelfs op mijn vrije dag voor terug.” 

Ester: “Verzuim is een grote energievreter. De onvoorspelbaarheid ervan gooit vaak je planning overhoop. Maar wat mij steeds weer positief stemt: we lossen het sámen op. Bij veel organisaties hoor je dat ze het samen doen, maar hier ís dat gewoon zo. Iedereen doet mee. Dat voel je in alles.” 

Terwijl het gesprek op zijn einde loopt, komt er alweer een nieuw idee naar boven. 

Anouk: “Zullen we dieren in de binnentuin nemen? Kippen, misschien een paar varkentjes?” 
Ester, lachend: “Weet je wel hoeveel werk dat is? Dat lijkt me geen goed plan.” 
Anouk: “Oké dan… dan neem ik mijn eigen hond wel een keer mee!”